Blog kategorie
Historia pewnej sesji 1
Historia pewnej sesji

Na początku było IKO – takimi słowami Agnieszka z AT the Moment Ceramics rozpoczyna opowieść o swojej współpracy z Ireną Król, fotografką, która przygotowała i zrealizowała ostatnią sesję zdjęciową. Owocem tej współpracy są zdjęcia na których wazony, kubki i filiżanki z AT the Moment Ceramics nabierają kolorów i zostają wprawione w ruch.

Wróćmy jednak do początku: Irena po praz pierwszy zobaczyła wyroby Agnieszki w postach, które promowały targi „Zaprojektowani” w 2017 roku. Jak sama wspomina „zaintrygowała mnie przede wszystkim piękna geometria. Postanowiłam zobaczyć na żywo tę ceramikę i tak poznałam Agnieszkę. Powiedziałam, że bardzo chętnie zrobię zdjęcia, bo będzie to dla mnie świetna szkoła fotografii produktowej”.

Irena Król fotografię traktuje jako wyraz swojej kreatywności. Na co dzień pracuje w dziale Employer Branding dużej korporacji i często wykorzystuje zdjęcia jako materiał do swojej pracy. Zazwyczaj są to gotowe fotografie. Bycie fotografką jest dla niej inspirującą przygodą i doskonałą odskocznią od pracy w korporacji. Wykonuje zarówno fotografię artystyczną jak i komercyjną, choć swoje prywatne projekty traktuje bardziej jako artystyczne.

W pracy nad sesją dla AT the Moment Ceramics Irena starała się znaleźć ciekawe ujęcie białych i czarnych wazonów i innych produktów, które mają geometryczną formę. Według samej autorki fotografii „białe i czarne wazony dają wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację sesji fotograficznej”. Dlatego stanęło na farbach, kleksach, kolorze i dynamice, które wspaniale podkreślają nie tylko barwę tych wazonów, ale także ich wyszukane kształty. A przy tym, jak mówi Irena „mogłyśmy razem [z Agnieszką] pobrudzić się farbami i walczyć z lewitującymi kubkami na sznurkach”.

czytaj całość »
STELLA 1
STELLA

Stella

Niemal każdy z nas marzył kiedyś o gwiazdce z nieba. Sierpień to doskonały czas, by wrócić do tego pomysłu, gdyż na naszym niebie królują Perseidy, czyli rój meteorytów. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić w tym okresie na obserwowania „spadających gwiazd” lub po prostu pragniemy mieć gwiazdę w domu.

Rozwiązaniem może być wazon „Stella”, który jak Perseidy jest fenomenem. I nie ma w tym określeniu nic przesadzonego, gdyż w języku włoskim ‘stella’ oznacza gwiazdę. Czyste linie i geometryczny kształt tego wazonu sprawiają, że od pierwszego wejrzenia wiemy, że mamy do czynienia z przedmiotem nietuzinkowym.

Podstawą wazonu „Stella” jest gwiazda. Z góry wiadomo, że jego przejrzysty kształt jest również niebanalny, bo gwiazdy nigdy nie są oczywiste. Czyste linie i proste barwy podkreślają fakturę materiału. Rzeźbiarska forma od razy przykuwa wzrok, bo „Stella”, w przeciwieństwie do gwiazdy, jest bytem realnym, stworzonym przez artystę-rzemieślnika. Jej pozorna niedoskonałości wskazuje jedynie na rękodzieło najwyższej klasy.

„Stella” ma w sobie wszystko z prawdziwej gwiazdy: jest jednocześnie wizjonerska i wyrafinowana, wyważona i wzbudza emocje. Uwielbiają ją ludzie, którzy kochają czyste formy, ale i ci, którzy cenią sobie kształty zaczerpnięte z przyszłości. Zaś w przeciwieństwie do spadających gwiazd, blask „Stelli” nigdy nie przeminie.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl